Diagnoza - sezon 2

Na początku stycznia ekipa serialu Diagnoza powróciła do Rybnika, żeby nakręcić materiał do drugiego sezonu. Po raz kolejny szukali statystów z regionu. Zgłosiłem się. Udało mi się przejść selekcję i dostać informację o zaproszeniu na plan filmowy, a konkretnie na parking i budynki kampusu. 

To była moja pierwsza wizyta na profesjonalnym planie filmowym. Ciekawe doświadczenie, ale trzeba pamiętać, że wszystkie najważniejsze sceny są kręcone w warszawskim studio, a nie w Rybniku. A co za tym idzie, nie ma się poczucia aż takiego chaosu i ilości członków ekipy, jakie się spotyka na różnych materiałach z planów filmowych, które można obejrzeć na Youtube. Niemniej jednak jest to cyrk na kółkach i to zdecydowanie nie dla każdego.

Wszyscy podpisaliśmy umowy i przemiła pani, która się nami zajmowała, przydzieliła nas do konkretnych ról. Miałem szczęście, bo dostałem rolę ratownika. Zwiedziłem garderobę, która znajdowała się w starym autobusie. Dostałem rzucający się w oczy i ciepły kostium, a było to o tyle ważne, ponieważ na zewnątrz było zimno, a jak wiadomo na planie filmowym głównie się czeka i powtarza ujęcia. Ja miałem szczęście, ale osoby, które dostały role pielęgniarzy i pielęgniarek miały na sobie cienki kostium i było im naprawdę bardzo zimno. Dla filmu robi się wszystko. Także wykonaliśmy swoją pracę najlepiej, jak potrafiliśmy i wszyscy byli zadowoleni.

W pierwszej scenie, w jakiej brałem udział, wypełniam tło dla dialogu między Mają Ostaszewską a Magdaleną Popławską. Tą drugą bardzo lubię i planowałem z nią chwilę pogadać i ewentualnie zrobić fotkę, co jest dozwolone po skończonym ujęciu. Nie udało mi się jej złapać, ponieważ błyskawicznie przetransportowała się na inny plan. Została z nami Maja Ostaszewska, z którą zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie.

Potem czekałem ponad cztery godziny, aby ponownie wystąpić przed kamerą. Brałem udział w trzech scenach przed budynkiem serialowego szpitalu, które były nagrywane za pomocą drona. Dużo dubli i godzina marznięcia, ale warto było to przetrzymać, ponieważ jest szansa pokazania się – przez sekundę lub dwie, ale zawsze coś – w ogólnopolskiej telewizji. 

PS: W oficjalnym zwiastunie drugiego sezonu serialu znajduje się ujęcie ze mną. 38-39 sekunda zwiastuna.

Zwiastun na YouTube: LINK

 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz