1. Edycja Game Music Concert w Spodku

Muzyka z gier w końcu zostaje doceniona. Jedną z nagród Grammy 2023 zdobył soundtrack do gry Assassin's Creed Valhalla: Dawn of Ragnarok. A Filharmonia Śląska trafia w trendy i zorganizowała pierwszą edycję Game Music Concert.

Koncert stał się swoistym świętem dla graczy, którzy zapełnili Spodek po brzegi. Cosplayerzy krążyli od jednego stanowiska gamingowego do drugiego. Przed koncertem można było pograć w gry na PC i VR oraz kupić pamiątkową koszulkę.

Całą imprezę poprowadził Grzegorz Pawlak, znany i ceniony aktor dubbingowy. Jego głos mogliśmy usłyszeć w takich produkcjach, jak: seria Gwiezdne Wojny (jako Darth Vader), seria Madagaskar (jako Skipper), trylogia Mass Effect, seria Wiedźmin, Assassin's Creed, Fallout 3, Dragon Age: Początek, The Elder Scrolls V: Skyrim oraz wielu innych filmów i gier. Miał doskonały kontakt z widownią i widać było, że podchodzi bardzo emocjonalnie do tego wydarzenia muzycznego.

Dyrygent František Macek wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Ślaskiej przygotowali prawdziwe muzyczne show. Niebiesko-zielone światło, kojarzone z szeroko pojętym gamingiem, szalało w rytm słynnych kompozycji z uznanych gier. Dodatkową warstwą wizualną były grafiki i animacje wyświetlane na ekranie. Każda pasująca do konkretnej gry. Wyszło to bardzo dobrze. Zawsze doceniam przemyślane wizualizacje. Wisienką na torcie były efekty specjalne w postaci maszyn wypuszczających płomienie. Siedziałem w pierwszym rzędzie i doskonale poczułem ciepło tego ognistego efektu. 

Cosplayerzy wraz z tancerzami z Seimuse zadbali o widowisko taneczne, co w wielu przypadkach wyszło znakomicie, a zwłaszcza podczas muzyki z takich gier, jak: Mortal Kombat, Super Mario Bros., Legend of Zelda, Counter-Strike. Tancerze byli przebrani za postaci z gier i w swoich występach łączyli pojedynki z układem tanecznym. Fajny dodatek do koncertu.

Podczas koncertu miały miejsce dwie zabawne akcje z udziałem aktorów i dyrygenta. Podczas muzyki z gry Red Dead Redemption II pojawili się między widownią aktorzy przebrani za rewolwerowców z Dzikiego Zachodu, którzy porwali ze sceny dyrygenta. Na początku muzyki z gry przygodowej Uncharted pod scenę wjechał jeep z łowcami artefaktów, którzy poszukiwali mapy skarbów. Ostatecznie dyrygent wręczył im upragnioną mapę i razem z nimi odjechał spod sceny. Efektowne i zabawne fragmenty wydarzenia. 

Uszy zebranej widowni wchłonęły muzykę z takich gier, jak: Assassin’s Creed, Counter-Strike, Diablo II, Heroes of Might and Magic III, League of Legends, The Legend of Zelda, Mass Effect, Red Dead Redemption II, Resident Evil, Skyrim, World of Warcraft, Uncharted, Mortal Kombat, Space Tail, Clash II, Super Mario Bros.

Orkiestra dała czadu i pod raz kolejny udowodniła, że doskonale czuje się w repertuarze przeznaczonym dla masowego odbiorcy. Ich koncerty z muzyką filmową, a teraz już i gamingową, zapełniają wielkie hale koncertowe, co potwierdza, że ich ciężka praca jest należycie doceniona. Ja czekam na kolejne koncerty. Bilety na 2. Galę Muzyki Filmowej i 2. Edycję Game Music Concert już mam.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz